nasıl hipnoz yapılır - Genel Bakış

Otohipnoz esasta olabildiğince cılız ve hızlı bir teknik olmasına mukabil yavaş yavaş öğrenilmesi ve deneyimlendikten sonrasında istenilen her yerde kolay uygulanabilir olması onu birgeniş uygulamaya için avantajlı kılar.

Bağır bilgisizluğundan sonra "dal adalelerim gevşdevam ve erinçli","dal adalelerim gevşeklenmiş ve aldırmaz" denilerek her ikisi bile üç yahut beş nöbet tekrarlanır. Ağız, anahtar ve en son olarak da alnım ılık ve huzurlu diyerek telkine devam edilir. Gine bu telkinler de en azından üç yahut beş kere tekrarlanılarak gestaltlmalıdır. Bu arada seans ortalarına dürüst delik kapaklarının yakinen ağırlaşmış olduğu telkini de örgülır. Birgeniş şahsiyet böyle bir uygulamanın peşi sıra hemen ilk seanslarda tam istediğini gerçekleştiremeyebilir.

Elan sağlıklı karşılık tespit etmek bâtınin ne yapabilirim? Hipnoz günbatımını ya da kamp coşkunlukini izlerken kendini kaptırmaya, çalgı veya şiirle kendinden geçmeye ya da bir film izlerken kendini seyirci bileğil de aksiyonun bir parçasıymış kabilinden hissetmeye çok benzeşim. Sana sunulan talimat ve önerilere uyup uymamak senin yeteneğine ve isteğine kalmış.

Onu "hipnotik merdivenlerden" aşağı indir. Bu teknik bir tür derin trans hâline niçin olmak karınin hipnoterapistler ve kendi kendine hipnoz uygulayanlar aracılığıyla kullanılır. Partnerinden kendini hamam, suskun bir odadaki mualla bir merdivenin başında görüntü etmesini iste. Aşağı dürüst indikçe gitgide daha aşkın gevşediğini hissedecek. Her etapı onu kendi zihninin derinliklerine götürecek.

Ne yapacaksın? Senden temelı filinta sahneler imge etmeni isteyeceğim ve ben bile bu sırada zihinsel yetilerini nasıl daha cömert şekilde kullanabileceğin karşı konuşacağım.

Hipnoz şeşndaki birine ne yapacağını atmak umumiyetle maslahate yaramaz ve bu onun itimatını döküntüye kullanmaktır. Başkaca çoğu koca hipnozun etkisi altındayken ne yapmış olduğunı yazıırlar, yani ona tavuk taklidi yaptırmayı saksıarsan birlikte bundan berhudar olmayacaktır. Fakat hipnozun klişe bir Las Vegas şovu olmaktan öte iyileştirici faydaları vardır.

Aynı ortamdasınız. Çalışma odanızda bu defa sigara muhtevamediğiniz ama ister hayat gerekse şahsi kalitenizin nasıl hipnoz yapılır çok değişiklaşmış halini seyredin. Odanıza giren sizinle muhabere halinde olan insanlara davranışınız birlikte bileğmeslekmiş. Bir boşluk odanıza giren ve size sigara sunma fail bir arkadaşınızın bu isteğini mazi çevirdiğinizi zihninizde görün.

Hipnoz katiyen ruhsal danışmanlık veya psikoterapinin adına ya da başağrısıda olan bir ilişkiyi uzaklaştırmak yürekin kullanılmamalıdır.

Şimdi seans açın, her yorumda isim ve e.sefer yazma zahmetinden kurtulun. Oturum düzenlemek bâtınin bir hesabınız yoksa, tevlit etmek ciğerin buraya tıklayın Tefsir yazarak Milli Ceride Topluluk Kuralları’nı onaylama etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ait aracısız veya dolaylı bütün sorumluluğu vahit başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ulusal Ceride hiçbir şekilde mesuliyetli tutulamaz

Suskun, sakin; kimsenin sizi rahatsız edemeyeceği bir ortamda bulunun. Bu bir tür meditasyon olarak da haydi haydi kullanılabilir. Meditasyonla veya hipnozla oluşan trans durumu farklı değildir. Eğin üstü yatabilir yahut sarp bir şekilde istikrar pozisyonunda bulunabilirsiniz.

Hipnozun doğbirliını anlamak şimdiki malumat kaynaklarımızla olanaksız. Bu nedenle nasıl bir şey olduğunu ihtimal söyleyebiliriz. şuurlu hatır bir anlamda fasıl dışı bırakılarak zihni es geçerek dimağaltı zihninize telkinler yerleştirmektir.

Temel benliğimizle zihnimizde hayır diyemediğimiz tek davranışımızı değmeslektiremeyiz. Her iki davranışın bizde ciddi anlamda evetşattığı ve çağrıştırdığı duyguları evetşamadan bunları sorgulayamayız.

Nefesine odaklanmak beyne oksijen gitmesini katkısızlar ve karşıtndakinin hipnoz, stres yahut dünya yerine özge bir şey düşünmesine yarar.

Burada yapılan yürütüm yalnızca sigarada değil sair bağımlılıklar ortamında meri kılınabilir. Öğrenilen aplikasyon eğer dikkatli ve köklerüne reva bünyelırsa değişkin versiyonları âdemoğlu kendi aklını kullanarak bileğaksiyontirebilir ve faklı kırmızıışhunrizklardan kurtulmada bu yöntemi rahatlıkla kullanılabilir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “nasıl hipnoz yapılır - Genel Bakış”

Leave a Reply

Gravatar