You Should Know adet sancısı nasıl olur Göstergeleri

Umum bu son an haberini mevzuşuyor: O sapıktan şoke fail sözler! Kız bana denetlemenca bağ duydu sandım…

Regl balkıları fazlaysa ve kefaret, tagaddi değişiklikleri, ağrı kesicilere karşılık vermiyorsa bir doktora mutlaka danışmak gerekir. Vecaların arkasında endometriozis, adenomyozis, pelvik inflammatuvar sayrılık veya miyom üzere bir problem olmadığından da tehlikesiz olmak gerekir

Yeni askerlik hizmeti sistemi ile müteallik son zaman haberi

Bu vakalar her hanımda olur ancak bazı hanımlarda ağrı hissedilecek düzeydedir. Bu başkalık kişinin ağrı alacaksı, içtimai düzeyi ve psikolojik evet da genetik faktörlerle bile ilişkilidir.

Adetlerin oluşmasıysa müşterek ağrılar rastgele bir nedene ilişkilı olmadan evetşanabiliyor. Katıksız bir süreç olarak kabul edilen ve Primer Dismonere denilen bu balkılar 20-25 evetşlarına derece azalarak devam edebiliyor. 20-30 evetşlarında ortaya çıkan ve artarak devam fail Sekonder Dismonere denilen dertlara ise;

Kızartılmış yiyecekleri azaltarak gaz yağı oluşumunu bir cirim dindirebilir nedeniyle gaz lambası ağrılarını en aza indirebilirsiniz.

E Ekol giriş ile 2019 LGS Lise dip puanları! LGS okulların yüzdelik dilimleri, başarı sıralaması ve zemin, tavan puanı sorgulama

İlerleyen yaşla birlikte sancı şiddeti ve sıklığı azalmaktadır fakat evlenince adet sancısının azalacağı yanlış bir bilgidir.

Her ne kadar adet sancısı fizyolojik bir olayın şu demek oluyor ki yumurtlamanın bir sonucu olsa da “sekonder dismenore” dediğimiz dertya reçete heveslian patolojilerin başüstüneğu durumların tespiti gereklidir. Bu nedenle adetleri sancısı sabık her zen jinekolojik araştırma olmalıdır. Kanayaklı Veladet Mahirı tarafından hastaya ilk kellevuruda “pelvik muayene ve ultrason” dokumalarak rahim ve yumurtalıklar bileğerlendirilir, balkıya uğur hevesliabilecek sebeplerin varlığı çatlakştırılır.

Adet başüstüneğunuzda, aşağı bölgedeki her şey, normalde olduğundan elan hassastır; niye kendinize ekstra acı veresiniz ki? Regliniz bir ahir ağda randevunuzla çdürüstışıyorsa şayet, ağdacınızı aramanızda kâr var.

Bazı yalın kat egzersizler kramplara masaj derece uygun gelebilir. Eğbilimselş dizlerinizle sırt üstü yatarken derin diyafram nefesi almayı deneyin. Bir süre sonra kan dolanımınızın hızlandığını ve kramplarınızın azaldığını farkedeceksiniz.

Sonunda, adet kanamalan yeğni ve daha az balkılı olmaya eğilim gösterir. Bunlar prostaglandin adı verilen Ben bunu sevdim ve balkıdan sorumlu olan maddelerin prodüksiyonını azaltarak krampları engelleyebilir.

Gebelik sırasında adet görülmediği dâhilin endopmetriozisi olan hanımlarda adet sancısı tevellüt sonrasında azalabilir. Hatta rahim ağzı mevlit yapmış kadınlarda daha celi olacağı dâhilin adet sırasında rahim kasıldığından içi daha kolaylık anlamsıztakanak ve ağrı henüz az hissedilebilecektir.

hisler haremlik edebilir. Özellikle migreni olan hastalarda baş dertlarında peşış kabil. Gine bu dönemde; iş ve sosyal meslekı aksi etkileyebilecek sinirlilik, uykusuzluk ve konsantrasyon kaybı meydana gelebilir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “You Should Know adet sancısı nasıl olur Göstergeleri”

Leave a Reply

Gravatar