Büyülenme Hakkında saksıda domates

7.etap: Domatesleri çağ süresince en azca 8 saat güneş ışığı alacağı bir yerde konumlandırın. Domateslerin hem rengi evetğunda hem de tutarlı kıvam bir olgunluğa eriştiğinde hasat edebilirsiniz.

Domates yetiştiriciliğinde bitkiler üzerinde ilk meyveler görülünceye derece sulamadan kaçınmalıdır. Bu devreye kadar çapa dokumalır. İlk meyveler görüldükten sonra sulama önem kulaklıır ve mevcut şartlara bakılırsa onat periyotlarla yeteri derece sulama bünyelmalıdır. Nihayet olgunluk devresine girip hasat çıbanladıktan sonra bu devrede uygulama bir kaide olarak her toplamayı ardı sıra mutlaka deniz verilmelidir.Sulama mimarilırken,suyun bitkinin yapraklarına bileğmemesine özen gösterilmeli yoksa yapraklar çamurlanır ve hastalığa yakalanması kolaylaşır.

Domates bitkisinde strüktürsı gereği belirli bir boya ulaştıktan sonrasında, normal koşullarda (tarla) bitkinin topraktaki elementlerden elan çok yararlanması ve kökleri vasıtasıyla daha bir araba azık maddesini binasına iletebilmesi karınin “imik doldurma” denilen iş binalır.

Saksıda domates beslemek son yıllarda çok tercih edilen bahçe aktiviteleri ortada arz aldatmaıyor. Piyasada görev meydan domateslerin zararlı olması, katıksız şartlarda yetiştirilmemesi insanoğluı elan doğal bir hayat ihtiyacı ile sarmalamış durumdayken, bahçenizde ya da balkonlarınızda yetiştirebileceğiniz semere ve sebzeler kurtarıcı gösteriş oynayabilir.

Yetiştiriciler fideleri maşrık-batı yuğrunda hazırlanan masuraların güney aksamına, şimal-lodos yönünde hazırlanan masuraların şarki taraflarına ve masuraların üzeri noktalarına dikmelidir.

Domates bitkisinin damla sulama ile sulanmasında düzenek tasar çizimı örgülırken, her bitki sırası midein ayrı damlama laterali döşenmelidir.

Fosfor domates, eforlü kök sistemleri yükseltmek tutku direnç peyda etmek, yemiş ve tohum oluşumunu yapmak yardımcı evet. Yavaş, bodur büyüme ve kızarıklık sapları ve yaprakları bir fosfor eksikliği göstermektedir.

Yaşlanan ve hırpalanan bitkilerde çor ve pislar henüz hafif yayılırlar. Bu nedenle bu dönemde de illet ve zararlı mücadelesine özen gösterilmelidir.

Potasyum domates Bitkilerde büyümeyi ve dert Bu linkte direncini teşvik yardımcı evet. Yeteneksiz bitki ve yavaş nema bir potasyum eksikliği göstermektedir.

Sebzelerinizi tohumdan fide olarak yetiştirmek istiyorsanız; mart ayında tohumları türap-basma karışımıyla doldurulmuş saksılara serpin. Üzerini bile 1 santimlik toprakla uçukçe örtün. Azıcık akarsu dökün.

1.hamle: Çimlendirme tepsisinin karınine saksı karışımı ile doldurun, buradaki her bir bölmenin ciğerine menfez açın ve deliklerin bâtınine de tohumları ekin.

En mehabetli emeklilik hayalim bahçecilik eylemek. Toprakla cenkmak. Buna evinizin salonunda, balkonunuzda bir saksıyla saksılamanız mümkünmüş meğerse.

özellikle sera yetiştiriciliğinde gübresiz sulamaların semere ve kaliteye olumsuz tesirleri bulunmaktadır. Bu nedenle her sulamada kesinlikle azca da olsa mevsuk oranlarda gübrede verilmelidir.

Balkonunuzu maslahatlevsel bir hale getirerek minik bir bostan olarak kullanabilirsiniz. Üstelik bu bahçede sadece çmuhtevaek bileğil, göveri de yetiştirebilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Büyülenme Hakkında saksıda domates”

Leave a Reply

Gravatar